Růžový šperk pro růžový říjen

Symbolem boje proti rakovině prsu je již mnoho let růžová stužka a růžová barva obecně. Při navrhování šperku pro tuto kampaň se designéři v dílně KLENOTA inspirovali právě tímto motivem. Ručně vyráběný náhrdelník působí velmi něžně a žensky. Celý je zhotovený ze 14karátového růžového zlata a samotný přívěsek připomíná stočenou stužku. Náhrdelník zdobí sytě růžový turmalín. Kromě barvy ho s bojem proti rakovině prsu pojí i to, že mezi drahokamy podle narození náleží právě k měsíci říjnu.

Náhrdelník půjde do prodeje 1. října a zakoupit jej bude možné i v bílém nebo žlutém zlatě. Jeho cena bude 7 900 Kč a z každého prodaného náhrdelníku po celý měsíc říjen tak půjde 2 000 Kč na boj s rakovinou prsu.

Spojení, které dává smysl

Krása a zdraví patří k sobě. Žena je krásná, když se ve svém těle cítí dobře. KLENOTA vytváří šperky, které zdůrazňují krásu a jedinečnost každé ženy, Loono pečuje o zdraví těla. Obě poslání k sobě mají blíž, než by se mohlo na první pohled zdát.

„Charitativní činnost nepochybně patří k aktivitám naší firmy,“ říká Jarmila Slívová, majitelka společnosti KLENOTA, a dodává, proč se rozhodla podpořit právě Loono: „Je to tým mladých, zapálených lidí, kteří s nadšením šíří osvětu a inspirují k činům. Navíc to dělají s lehkostí a nadhledem. Jejich úsilí má velký význam.“

„Šperky jsou neodmyslitelně spjaty s ženskou krásou. Jsou to právě ženy, jejich síla a příběhy, které nás v tvorbě inspirují. Právě proto jsme zvolili dobročinný projekt, zaměřující se na prevenci rakoviny prsu a podporu nemocných žen,“ pokračuje Slívová.

Důležitost prevence

Rakovinou prsu v České republice onemocní přes 7 000 žen. Bohužel mnoho z nich přijde ke svému lékaři v momentě, kdy už je příliš pozdě. „Včasný záchyt nádoru je přitom naprosto klíčový. Až 90 % žen, u kterých je diagnostikován včas, se může zcela vyléčit,“ vysvětluje zakladatelka Loono Kateřina Šédová (Vacková). „Neskutečně si vážím toho, že se společnost KLENOTA rozhodla podpořit naši kampaň #prsakoule a pomůže nám tak šířit osvětu o důležitosti prevence,“ dodává.

O ateliéru KLENOTA

České designové klenotnictví vzniklo v roce 2008 s vizí vytvářet kvalitní a nadčasové šperky, které je radost nosit každý den. KLENOTA navazuje na bohatou českou historii zlatnictví a šperkařství. Zakládá si na ruční práci, kvalitě a zásadách udržitelné módy. Soustředí se především na zásnubní a snubní prsteny, dále pak na náušnice, náhrdelníky a náramky. Profesionálové v ateliéru KLENOTA věří, že šperk by měl představovat trvalou hodnotu, specializují se proto pouze na výrobu šperků z pravých materiálů – 14k zlata, diamantů, drahokamů a perel.

O Loono

Loono je tým mladých lékařů, studentů medicíny a dalších profesionálů, kteří si uvědomují důležitost prevence a společně o ní učí širokou veřejnost. Již 8 let pořádá workshopy a webináře ve školách, firmách i na festivalech. Vzdělává v oblasti reprodukčního a duševního zdraví, prevence onkologických a kardiovaskulárních onemocnění. O zdraví a těle mluví srozumitelně a inspiruje ostatní, aby se o sebe starali rádi a včas. Záštitu nad Loono převzala 1. lékařská fakulta UK, odbornými garanty jsou lékaři z oborů gynekologie, urologie, kardiologie, dermatovenerologie, praktického lékařství, výživy, psychiatrie i psychologie.
Tisková zpráva